![Αθώος για την κλοπή αυτοκινήτου από την γέφυρα του Γαδουρά](https://www.rodiaki.gr/articles/2016-09-24/347982/thumb_640.jpg?ut=042d1c6e878ffe19f1e6b3d4eebf8993)
Στο εδώλιο του Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Ρόδου κάθισε προχθές 47χρονος από τον Αρχάγγελο κατηγορούμενος για την κλοπή ενός
Η δίκη γινόταν σε δεύτερο βαθμό καθώς ήδη για την υπόθεση αυτή ο 47χρονος είχε κριθεί ένοχος από το Μονομελές Πλημμελειοδικείου Ρόδου και είχε καταδικαστεί σε φυλάκιση 11 μηνών με αναστολή.
Κατά της απόφασης αυτής είχε ασκήσει έφεση η οποία εκδικάστηκε προχθές από το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Ρόδου το οποίο κάνοντας δεκτούς τους αυτοτελείς ισχυρισμούς του συνηγόρου υπεράσπισης κ. Νικήτα Μπόλκα τον απάλλαξε από την κατηγορία.
Σύμφωνα με το κατηγορητήριο ο 47χρονος είχε κλέψει από την γέφυρα του Γαδουρά στις 20 Οκτωβρίου 2009 ένα ι.χ. επιβατικό αυτοκίνητο, για το οποίο έγινε καταγγελία στην αστυνομία και η υπόθεση πήρε το δρόμο της δικαιοσύνης.
ΡΟΔΙΑΚΗ